مشاهده جمعیت فرزند تهرانی رودخانه کنار رودخانه

مشاهده: جمعیت فرزند تهرانی رودخانه کنار رودخانه اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی خوزستان به زودی خالی از سکنه می‌شود! / یک آینده نگری راجع به آینده انتقال آب

مدیر اندیشکده مطالعات اجتماعی و محیط زیست گفت: با اجرای طرح‌های غلط محیط زیستی خوزستان به زودی خالی از سکنه می‌شود. 

خوزستان به زودی خالی از سکنه می‌شود! / یک آینده نگری راجع به آینده انتقال آب

یک آینده نگری راجع به آینده انتقال آب: خوزستان به زودی خالی از سکنه می شود!

عبارات مهم : انتقال

مدیر اندیشکده مطالعات اجتماعی و محیط زیست گفت: با اجرای طرح های غلط محیط زیستی خوزستان به زودی خالی از سکنه می شود.

به گزارش میزان؛ توتونچی کارشناس مطالعات علوم اجتماعی و اکولوژیک و مدیر اندیشکده مطالعات اجتماعی و محیط زیست راجع به پروژه های انتقال آب خوزستان گفت: طرح های انتقال های آب در حیطه وظایف شرکت محیط زیست نیست. این شرکت تنها می تواند طرح ها را ارزیابی کند و سپس بگوید اجرای آن چه مشکلاتی دارد، بهتر است اجرا شود یا خیر. متاسفانه شرکت محیط زیست از افراد بدون تخصص و بدون فهم اکولوژیک پر شده است هست. حتی مشاوران و معاونین خبره ای نیز وجود ندارند که به مدیران مشاوره درست بدهند.

خوزستان به زودی خالی از سکنه می‌شود! / یک آینده نگری راجع به آینده انتقال آب

توتونچی ادامه داد: شرکت متولی حکمرانی بر آب نداریم. وزارت نیرو نیز از آب کسب سود می کند و تنها تفکر سازه ای مدیریت آب دارد، بعد چطور می تواند صرفه جویی را آموزش دهد و آب را جهت نسل های آینده کشور حفظ کند.

وی اضافه کرد: با کارها محیط زیستی و انتقال آب از خوزستان به مناطق دیگر، این استان به ورطه نابودی کشیده می شود. سال هاست استان های مرزی از لحاظ محیط زیستی مورد بی مهری قرار گرفته اند. هشدار می دهیم خوزستان به زودی خالی از سکنه می شود. مطمئنا نگهداری یک منطقه مرزی خالی از سکنه جهت حاکمیت بسیار سخت خواهد بود. این محل به تجمع افراد شرور تبدیل و محل نزاع می شود. مگر چه تعداد نیروی انتظامی می تواند در شهر مستقر باشد. متاسفانه این همان نقشه ادامه دار دشمن های جهت تجزیه کشورها است.

مدیر اندیشکده مطالعات اجتماعی و محیط زیست گفت: با اجرای طرح‌های غلط محیط زیستی خوزستان به زودی خالی از سکنه می‌شود. 

مدیر اندیشکده مطالعات اجتماعی و محیط زیست بیان کرد: کشور ما پیشینه خوبی دارد، ولی نمی توان تضمین کرد از لحاظ منابع زیر ساختی و محیط زیستی نیز آینده خوبی داشته باشد. خوزستان قطب گندم، خرما، شکر و نیشکر هست. میزان اشتغال خوزستانی ها به واسطه آب بسیار زیاد از میزان اشتغالی است که قرار است با آب رود کارون در کرمان ایجاد شود. خوزستانی ها خود کار دارند چطور ممکن است به شهر دیگری بروند و کارگر دیگران شوند.

کارشناس مطالعات علوم اجتماعی و اکولوژیک خاطر نشان کرد: همین امروز نیز جهت پیگیری به اوضاع خوزستان بسیار دیر است چه برسد به فردا. اگر امروز اقدامی نکنیم فردا با فاجعه روبرو می شویم. متاسفانه ضعف و سو مدیریت داریم. باید نگاهمان را عوض کنیم. مسئولان باید به مردم و روش های قدیمی اعتماد کنند.

واژه های کلیدی: انتقال | خوزستان | مطالعات | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs